New Ribbon
Slide 1

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Slide 2

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Slide 3

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Slide 4

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Slide 5

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Slide 6

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Slide 7

Гербарій хіміко-біологічного факультету!

Example Frame

Перш за все слід пам’ятати, що гербарій – наукова колекція закритого типу, яка аналогічна до державного архіву, а не до громадської бібліотеки. Зазвичай гербарій обирається куратором (завідувачем). Наукову роботу в гербарії можна виконувати тільки з відома чи дозволу завідувача гербарію. Завідувач має право дізнатися про мету приходу і з’ясувати, чи має відвідувач необхідні ботанічні знання і вміння для роботи з гербарієм. Якщо навиків роботи немає, початківця інструктують, як поводитися з гербарним матеріалом. Крім того, слід поцікавитися, чи в гербарному кабінеті є вільне місце роботи, чи не проводяться тут якісь інші планові чи позачергові роботи. Перед тим, як розпочати роботу в гербарії, кожному, а надто початківцю, слід ознайомитися з правилами користування гербарієм.

  1. Виносити гербарні папки за межі гербарного кабінету категорично забороняється.
  2. Робота з особливо цінними гербарними колекціями ( рідкісних видів рослин, рослин Голицького заказника, авторськими колекціями науковців вузу) здійснюється тільки під особистим наглядом завідувача гербарію.
  3. Розпочавши роботу у гербарних фондах, слід акуратно витягнути папку з гербарієм з гербарної шафи і відразу ж закрити її дверцята з метою запобігання потраплянню туди комах-шкідників (на гербарних зразках негативно позначається також тривала дія сонячного світла, вологості повітря тощо.)
  4. Не можна класти на папку з гербарієм важкі предмети, бо це може призвести до ушкодження чи навіть повного знищення за гербаризованих рослин.
  5. Відкривши папку з гербарієм, не можна витягнути потрібний вам аркуш з середини папки і так само його туди запихати. Потрібно спочатку акуратно зняти зверху гербарні аркуші і тільки після цього взяти необхідний.
  6. Гербарні аркуші можна перекладати тільки один поверх іншого в горизонтальному положенні. Не можна перевертати гербарні аркуші як сторінки книжки. Крім того, бажано завжди брати аркуш обома руками.
  7. Категорично забороняється обламувати частини рослин. Якщо обламування сталося випадково або ж ви просто виявили те, що сталося до вас, необхідно повідомити про це куратора гербарію. Цю рослину обов’язково треба буде наново змонтувати на аркуші.
  8. Якщо при перегляді гербарію виявлені якісь недоліки (пошкодження комахами, порушення монтування) треба негайно відкласти гербарний аркуш і повідомити про це завідувача. Слід також звернути його увагу, якщо трапляються низькопробні з технічної точки зору зразки.
  9. Не варто понад необхідність днями чи навіть тижнями залишати гербарні матеріали відкритими на столах, бо це може призвести до їх ушкодження.
  10. Після завершення роботи з гербарним матеріалом папку слід акуратно поставити на те місце в шафі, з якого її було взято. При виникненні труднощів будь-якого характеру слід звернутися по допомогу до завідувача гербарію.
Категорія: Правила роботи